Školení

Školení zdravověda

23. leden 2019

Ve středu 23. 1. za námi přišel Pavel Ondráček, aby jsme si zopakovali, co víme ze zdravovědy a naučili se i něco nového. Nejdříve jsme si povídali, jak provést první pomoc někomu, kdo je v bezvědomí a pak jsme si to i vyzkoušeli na „Andule“. Ve druhé části jsme se dozvěděli, kdy a jak se používá tlakový obvaz a také jsme si prakticky zkusili, jak ho vytvořit.

Školení zdravovědaŠkolení zdravovědaŠkolení zdravovědaŠkolení zdravověda
Všechny fotografie (celkem 10) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Odznaky odborností 2016

19. březen 2016

V sobotu 19. 3. jsme se vydali do Ostrova u Macochy, kde se do kulturního domu sjelo několik desítek mladých hasičů z několika sborů, aby prokázali svoje vědomosti před zkoušející komisí a mohli dostat certifikát odbornosti mladého hasiče… (celý článek)

Odznaky odborností 2016Odznaky odborností 2016Odznaky odborností 2016Odznaky odborností 2016
Všechny fotografie (celkem 7) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Školení zdravovědy

9. březen 2016

Ve středu 9. 3. proběhlo školení zdravovědy, které tradičně vedl bratr Pavel Ondráček jako zkušený záchranář. Letošního školení se zúčastnili i naši kamarádi z Lipovce.

ZdravovědaZdravovědaZdravovědaZdravověda
Všechny fotografie (celkem 7) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Plnění odznaků odbornosti

21. březen 2015

První jarní sobota, 21. 3. 2015, v kulturním domě v Ostrově u Macochy, byla pro mladé hasiče ve znamení plnění zkoušek odznaků odborností. Jednalo se o odbornosti: strojník, strojník junior, preventista, preventista junior, cvičitel, kronikář a instuktor. Zkoušek se zúčastnilo přes 60 dětí od 6 do 18 let ze sboru Ostrova u Macochy, Lipovce, Velkých Opatovic, Senetářova a Jedovnic. Každý, kdo zkoušku splnil, byl odměněn patřičným odznáčkem a také vystřihovánkou.

Podklady pro plnění odznaků odbornosti

7. leden 2015

Odznaky odbornosti - texty ke stažení